Temat miesiąca

Poprzednich miesiacach 'tematy

Czego pragną ojcowie?

Pytanie czego pragną kobiety stało się popularne dzięki Freudowi. Możemy zadać podobne pytanie, czego pragną mężczyźni – a dokładniej, czego chcą ojcowie?

Mężczyzna który jest ojcem, już nam udzielił o sobie pewnych informacji. Pokazał, że chce żonę i chce dzieci. Większość mężczyzn, którzy nie są jeszcze ojcami, być może także w przyszłości  pragnie mieć żonę i dzieci. Podstawowe fakty życia są świetnie ujęte w piosence dziecinnej: „najpierw przychodzi miłość, potem małżeństwo, a potem wózek dziecinny” („first comes love, then comes marriage, then comes the baby carriage.”)

Tymniemniej, w życiu dzieje się o wiele więcej i można mieć jeszcze wiele pragnień.

Aby dowiedzieć się czego pragną ojcowie, byłoby dobrze, aby rozważyć po co zostali stworzeni i jakie jest ich powołanie.

1. Każdy człowiek  został stworzony, aby kochać Boga i być Mu posłusznym w tym życiu, a potem w niebie żyć z Nim w wiecznej szczęśliwości. Kiedy odniesiemy tę prawdę do ojców, zrozumiemy, że pragnienie Boga musi być w sercu każdego taty. Nawet jeżeli ojciec nie chodzi do kościoła, ani się nie modli, to pragnie osiągnąć w życiu wszystko co najlepsze, a to można znaleźć tylko Bogu.

2. Każdy ojciec ma powołanie, jest powołany do spełnienia zadania, które tylko on może wypełnić. Na najbardziej podstawowym poziomie to zadanie polega na opiece nad dziećmi i ich matką. Żaden ojciec nie może zaprzeczyć temu powołaniu i pozostać w zgodzie ze sobą samym. Każdy ojciec posiada zarówno instynkt jak i wewnętrzną potrzebę, aby opiekować się  swoją rodziną.

To są podstawowe prawdy. Ojciec, jak każdy mężczyzna, tęskni za osiągnięciem w życiu szczęścia, a to można odnaleźć jedynie w relacji z Bogiem.

Ojciec również bardzo mocno jest związany z tym co tutaj i co teraz, poprzez żonę i dzieci i poprzez codzienną pracę, którą musi podjąć aby zapewnić rodzinie byt, opiekować się nią i jej chronić.

Są to zaszczytne zadania – i pragnienia mężczyzn powinny kierować się ku temu, aby je wypełnić. Tylko wtedy ich prawdziwe pragnienia zostaną spełnione. Tylko wtedy kobieta jego życia powie z ufnością i głębokim przekonaniem: „jesteś dobrym człowiekiem”. A dzieci powiedzą to, co kazdy ojciec chciałby usłyszeć – „jesteś  dobrym tatą”.

Linki które mogą ci pomóc
Strona internetowa „Dobry Ojciec” posiada wiele spostrzeżeń i rad na temat czego pragną ojcowie i jak to mogą osiągnąć. Kliknij na  poniższe linki, aby  dowiedzieć się czegoś więcej.

1. Milosc

2. Szacunek

3. Intymnosc

4. Praca dajaca satysfakcje

5. Zadbac o byt

6. Opiekowac sie

7. Byc zaangazowanym

8. Dobre malzenstwo