'Courageous Dads' Articles


 

Walka z Pożarami

Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba pomaga i ochrania

Przez 30 lat, Patrick Schuller poświęcał swoje życie służbie, oferując nie tylko swój czas na potrzeby swojej społeczności, ale działała narażając swoje życie jako strażak w Scottsdale, w stanie Arizona. Jest on również człowiekiem poświęconym idei miłosierdzia jako długoletni członek Rycerzy Kolumba. Awansując w hierarchii katolickiego Zakonu bratniego, został on wybrany w tym roku delegatem stanowym stanu Arizona.

Patrick Schuller i jego żona Nikki Lynn mieszkają w Phoenix wraz ze swoimi trzema córkami.

Schuller jest żonaty od 27 lat z Nikki Lynn, z którą mają trzy córki - Ashleigh, 24 lata, która rozpoczyna studia w Szkole Prawniczej Gonzaga w sierpniu; Victorię, 20 lat, która planuje pójść w ślady ojca, chcąc pomagać społeczeństwu jako członek straży pożarnej; i Elisabeth, 14 lat, która rozpoczyna edukację w katolickim liceum.

Schuller rozmawiał z redakcją Dobrego Ojca na temat jego zawodowej i bratniej służby.

Dobry Ojciec: Czy jako dziecko marzył Pan aby zostać strażakiem?

Schuller: Gdy dorastałem, mój sąsiad był strażakiem. Był on również jednym z pierwszych ratowników pogotowia ratunkowego w stanie. Był samotnym ojcem i ja opiekowałem się jego dziećmi, podczas gdy on przechodził kursy w szkole medycznej. Podobał mi się harmonogram jego pracy oraz fakt, że każdy dzień różnił się od poprzedniego. Byłem też wychowany w domu, w którym pomoc własnej społeczności nie była obca, lecz była wręcz codziennością.

Dobry Ojciec: Jakie są Pańskie najlepsze wspomnienia z pracy?

Schuller: Niedawno otrzymałem telefon od Zastępcy Głównego Komendanta Straży Pożarnej oznajmiający, że otrzymał on list od pewnego mężczyzny, którego kuzyn, Chris, zginął podczas służby 12 lat temu w Nowym Jorku. Miały to być 40-te urodziny Chrisa a jego rodzice przeprowadzili się do Scottsdale, gdzie obecnie pracuję. Zaplanowali oni w ten szczególny dzień nabożeństwo w intencji zmarłego syna. Kiedy rodzice mieszkali w Nowym Jorku, ojciec Chrisa co tydzień odwiedzał grób syna i często był gościem w remizie, w której syn pracował, ale po przeprowadzce do Arizony stracił więź ze Strażą Pożarną z Nowego Jorku. Mario - kuzyn, który napisał list, zastanawiał się, czy Oddział Straży Pożarnej może wysłać kilku członków Straży Pożarnej, aby moralnie wesprzeć rodzinę.

Komendant Ford zapytał mnie, czy mogę skontaktować się z rodziną Chrisa. Zrobiłem to, a następnie po wykonaniu kilka telefonów zebrałem 24 członków, którzy są emerytowanymi funkcjonariuszami Straży Pożarnej z Nowego Jorku, z których część faktycznie pracowała wraz z Chrisem lub nawet pamiętała pożar i noc, kiedy zginął. Wraz z Gwardią Honorową i siedmioma członkami orkiestr dętych z kilku sąsiednich miast, wszyscy wzięliśmy udział w nabożeństwie żałobnym.

Rodzina nie miała pojęcia, że 40-te urodziny Chrisa będą prawdziwą uroczystością, w której udział wezmą członkowie Straży Pożarnej. Wszyscy strażacy twierdzili zgodnie, że - ,,robią to dla siebie nawzajem gdyż wszyscy jesteśmy jedną rodziną".

Dobry Ojciec: Proszę opowiedzieć nam o pańskiej roli trenera i nauczyciela.

Schuller: Podobnie jak większość strażaków, jestem z reguły zajęty podczas większości swoich wolnych dni. Szkoliłem strażaków i ekipy ratownicze na całym świecie. Moimi uczniami byli strażacy z dużych zakładów przemysłowych, brygady straży pożarnej statków wycieczkowych, małych jednostek przeciwpożarowych oraz wojsko.

Dobry Ojciec: Jak pańska przynależność do Rycerzy Kolumba kształtowała pańskie zaangażowanie w służbę?

Schuller: Odkryłem że częściej mogłem zauważyć ludzi, którzy mogą potrzebować pomocy w związku z moją pracą jako strażak, a poprzez Rycerzy mam więcej środków na wsparcie niektórych z nich. Charytatywna działalność Rycerzy Kolumba i pomoc swoim społecznościom są tym samym dla każdego kto jest chętny pomóc swojemu bliźniemu. Wartości, które są w każdym działaczu społecznościową idą w parze z wartościami Rycerzy Kolumba.

Uwaga redakcji: Istnieje wiele sposobów, aby być ,,Dzielnym Ojcem”. Zapraszamy do obejrzenia filmu ,,Dzielny"(ang. "Courageous") , który opowiada historię czterech ojców i ich zmagań aby stać się takimi ludźmi, jakimi Bóg ich stworzył.