O nas

OJCIEC TO… opiekun, oddany, kochający mąż… I JESZCZE ZNACZNIE WIĘCEJ

Witamy na stronach internetowych DOBRY OJCIEC, projektu specjalnie adresowanego do mężczyzn, a stworzonego przez Rycerzy Kolumba.

Czy jesteś ojcem z dużym stażem, czy dopiero co zostałeś tatą czy też wkrótce nim będziesz, albo po prostu jesteś singlem, który chce wiedzieć więcej o ojcostwie, ta strona jest dla ciebie.

Jest taka misja, którą spełnić może tylko ojciec. Są takie dary jakie tylko ojciec złożyć może. W kulturze która częstokroć nie docenia roli ojcostwa a też i męskich cnót, chcielibyśmy podkreślić szczególną rolę mężczyzn, mężów i ojców. Świat bez nich byłby pusty.

Witamy także żony które chciałby wesprzeć swych mężów w stawaniu się najlepszymi na świecie tatusiami.

Na naszej stronie znajdziecie

Informację

Inspirację

Porady ekspertów

Odpowiedzi na wasze pytania

Interaktywne prezentacje

Wasze Forum

Spojrzenie na życie w powołaniu do ojcostwa
Sposoby jak wzmacniać wasze małżeństwo
Serie broszur św. Józefa OJCIEC TO … nieustanna praca. Rzeczywiście, praca taty nigdy się nie kończy –  pracuje bo uczy się od swej rodziny, pracuje bo uczy własne dzieci. Są i dary poświecenia składane dzieciom i mnóstwo otrzymanej radości. Jest też i miłość którą może dawać ale także otrzymywać.

OJCIEC TO … powołany przez Boga Ojca. Bo powołanie jest podstawą ojcostwa. Oczywiście, żaden ziemski ojciec nie będzie taki sam jak „nasz Ojciec który jest w niebie” ale Bóg naprawdę obdarza pewnymi łaskami ojców którzy go poszukują i podążają jego śladem.

OJCIEC TO…: zwykły mężczyzna powołany i uzdatniony do czynienia rzeczy niezwykłych każdego dnia. Pracuje, utrzymuje, opiekuje się, modli, angażuje w życie swej rodziny i pozostając wiernym swej żonie, jest przykładem dla dzieci.

WITAMY wszystkich mężczyzn.
(strona główna)

O RYCERZACH KOLUMBA

Rycerze Kolumna to największa na świecie braterska organizacja katolicka licząca 1,75 miliona członków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Polsce i wielu innych krajach.

Rok rocznie Rycerze Kolumba przeznaczają na cele charytatywne 143 miliony dolarów i jako wolontariusze, na pracy charytatywnej w parafiach i wspólnotach spędzają corocznie 64 miliony godzin.

Organizacja została założona w 1882 roku przez Błogosławionego Sługę Bożego księdza Michaela McGivney’a którego proces beatyfikacyjny obecnie toczy się w Watykanie.
Aby uzyskać więcej informacji lub przystąpić do Rycerzy Kolumba, odwiedź: www.kofc.org.