Zdrowie

Nawet odrobina się liczy

Odrobina ma czasem duże znaczenie.  Maksyma ta tyczy się wielu aspektów życia, łącznie z naszym zdrowiem.

Zredukowanie ilości cukru lub soli  w naszej diecie przyniese duże dywidendy w obniżeniu ciśnienia krwi - i rozmiarze talii. Każdego dnia próbuj choć troszkę przedlużyć spacer- to podbuduje serce i prężność mięśni.

Niestety, wielu z nas wpada w pułapkę "wszystko lub nic". " Jutro rozpocznę dietę bez tłuszczów".  "W następnym tygodniu zacznę ćwiczyć godzinę dziennie" -  wypowiadamy te słowa z pełnym przekonaniem, ale kiedy skusi nas pączek, lub naciągniemy ścięgno, cały plan spełza na niczym, i zabierze sporo czasu by się na nowo zmobilizować.

Skup się na tym co można  wykonać i osiągnąć! Takie powinno być nasze postanowienie. Faktem jest że każda odrobina się liczy, i przez konsekwentne wykonywanie rzeczy prostych wejdziemy w rutynę która pomoże nam w drodze do lepszego zdrowia ze zmniejszoną szansą niepowodzeń i urazów.

A rezultaty mogą być zadziwiające.

Podejmij więc następujące kroki:

1. Poddaj się badaniu lekarskiemu, zwłaszcza jeżeli przekroczyłeś 45 rok życia.

2. Zrób konkretny plan na następny tydzień - np. " w tym tygodniu nie będę jadł deserów",  a rezultat zachęci cię do dalszych planów.

3. Cwicz stopniowo. Co tygodnia spaceruj lub biegaj trochę dłużej. Wejdź na drugie
lub trzecie piętro- nie korzystaj z windy.

4. Myśl pozytywnie. Nie przejmuj się niepowodzeniami.  Jeżeli dzisiaj nie udało ci się wytrwać przy nowej rutynie, jutro zacznij  od nowa!