Praca

Umiesz to już rozpracować?

Derek Maul

Czy sporządzałeś kiedyś taką listę czynności : „do zrobienia” ?. Mam przyjaciółkę która sprawę traktuje tak poważnie, że zapisuje nawet to co już zrobiła, choćby po to żeby móc sobie skreślić co już wykonała.

No i są też te super plany spraw priorytetowych – wszystko to upowszechniają w poradnikach zarządzania i rozwoju osobistego .“Ustal co jest ważne!” “Skup się”! Takie tam sprawy. Próbowałem ostatnio sporządzić jedną z tych list, i bardzo się zdziwiłem bo odkryłem w sobie coś nowego. Nawet byłem zażenowany.
Wedle guru zarządzania, kolejnym krokiem po sporządzeniu listy jest podział czynności na to co ważne i możliwe do wykonania w krótkim czasie. Ale, widzisz, moja lista nie była dobrze zrobiona. W ogóle nie umieściłem na niej niektórych ważnych rzeczy. No bo co z taką sprawą? Priorytet numer jeden: Po Pierwsze Rodzina.

więcej na ten temat

Nareszcie poszedłem po rozum do głowy, pomyślałem produktywnie!

Fakt – ludzie którzy cieszą się harmonijnym życiem rodzinnym są bardziej wydajni w pracy

Fakt – ludzie którzy ponad wszystko cenią rodzinę, inwestują czas i zasoby w domu

Fakt – ludzie którzy kochają i twórczo oraz z oddaniem odnoszą się do współmałżonków maja lepszą relację z własnymi dziećmi

Fakt – ludzie którzy na bieżąco wykorzystują cenny czas spędzając go ze swymi dziećmi, mają większą łatwość doceniania i poszanowania swojego współmałżonka

Tak więc reasumując, ludzie którzy są oddani swoim rodzinom, stawiając je na pierwszym miejscu w życiu, odnoszą także większe sukcesy w pracy i karierze.

Gdy rozważać jak zbalansować nasze podstawowe priorytety, biorąc pod uwagę istotę satysfakcji człowieka czyli – rodzinę – czy powinno nas dziwić, że potem odniesiemy korzyść także we wszystkich innych przedsięwzięciach?. Oczywiście jest wiele innych nieodpartych powodów aby uczestniczyć w życiu rodziny. Ale koniec z końców to jest tak: troska o naszą rodzinę po prostu jest sensowna.

Przedruk ze strony internetowej www.allprodad.com.